Aktualitātes
Pievienots: 18.04.2022
Izstādes un notikumi Cesvaines pilī
"Laika ritējums krāsās"
No 2022. gada 2. aprīļa Austumvidzemes kultūras un mākslas centra Cesvaines pils pagrabstāvā būs apskatāma gleznotājas Iritas Galejas gleznu izstāde “LAIKA RITĒJUMS KRĀSĀS”.
Gleznotāja Irita Galeja dzīvo Madonā un strādā skaistumkopšanas sfērā. Irita ir cilvēks ar mākslinieka dvēseli, kas jau desmit gadus glezno savam priekam, veltot glezniecībai visu savu brīvo laiku. Īpašu vietu viņas dzīvē ieņem tautas tēlotājas mākslas studija “Madona” un tās radošais, saliedētais un draudzīgais kolektīvs, kurš darbojas mākslinieka Agra Sāra vadībā.
Irita pievērsās gleznošanas procesam, jo bija vēlme pilnveidot savas mākslinieciskās zināšanas, bet šobrīd gleznošana viņai ir īpašs meditatīvs process, bet tajā pašā laikā veids, kā saglabāt ar acīm redzēto skaistumu. Katra jauna glezna un tās tapšanas process ir kā ceļojums un atklājums mākslas pasaulē vienlaicīgi.
Iritas Galejas gleznu izstāde “LAIKA RITĒJUMS KRĀSĀS” Cesvaines pils pagrabstāvā būs skatāma līdz 11. maijam.
"Smalkās kaprīzes"
Kristīnes Japiņas pērlīšu rotu izstāde "Smalkās kaprīzes" skatāma Cesvaines pilī 09.04.2022.-21.08.2022.
23. aprīlī aicinām uz tikšanos ar mākslinieci Kristīni Japiņu, lai svinīgā gaisotnē atklātu rotu izstādi “Smalkās kaprīzes”.
"Balle pilī"
Laimas Bakānes mākslas darbi, kas tapuši ar daudzu krāšņu pērļotu fragmentu aplikācijām un izšuvumiem. Laimas Bakānes darbu izstādē apskatāma Cesvaines pils pirmā stāva balles un ēdamzālē, kā arī otrā stāva konferenču zālē. Skatāma 12.02.2022. - 02.05.2022.
Lieldienu laikā pilī
Sagaidot Lieldienas, Austrumvidzemes kultūras un mākslas centrs Cesvaines pils apmeklētājiem piedāvās apskatīt divas jaunas izstādes
Cesvaines pils mākslinieciski bagātais interjers aprīlī kļūs vēl krāšņāks, jo to papildinās divas jaunas izstādes – Iritas Galejas gleznas un Kristīnes Japiņas pērlīšu rotas.
Gleznotāja Irita Galeja dzīvo Madonā un strādā skaistumkopšanas sfērā. Irita ir cilvēks ar mākslinieka dvēseli, kas jau desmit gadus glezno savam priekam, veltot glezniecībai visu savu brīvo laiku. Īpašu vietu viņas dzīvē ieņem tautas tēlotājas mākslas studija “Madona” un tās radošais, saliedētais un draudzīgais kolektīvs, kurš darbojas mākslinieka Agra Sāra vadībā.
Irita pievērsās gleznošanas procesam, jo bija vēlme pilnveidot savas mākslinieciskās zināšanas, bet šobrīd gleznošana viņai ir īpašs, meditatīvs process, bet tajā pašā laikā veids, kā saglabāt ar acīm redzēto skaistumu. Katra jauna glezna un tās tapšanas process ir kā ceļojums un atklājums mākslas pasaulē vienlaicīgi.
Izstādes “Smalkās kaprīzes” autore māksliniece Kristīne Japiņa absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmijas tekstilmākslas nodaļu. “ Māksla ir dzīvesveids, manas ikdienas spēka iedvesma, mana svētnīca. Viss līdz šim manā dzīvē bijis saistīts ar mākslu. Es to atrodu ikdienišķās lietās un piešķiru tām jēgu.” Izstādei apskatāmajās rotās izmantotas Francijas un Anglijas seno rotu un dekoratīvo pērlīšu ziedu darināšanas metodes un tehnikas. Rotas ir kā spogulis senajam laikmetam mūsdienīgās krāsās un kompozīcijās. “Meklēju mazās mākslinieciskās nejaušības, kas piedod mūsu dzīvei emocijas un noskaņas. Man prieks, ja atkal kāds ir sapinies smalkajos pērlīšu spīgulīšos…. “ Rotas izgatavotas no sīkpērlītēm un dabīgajiem akmeņiem.
Sīkpērlītes ir vienas no senākajām dekoratīvo izšuvumu, dekoratīvo ziedu un rotu sastāvdaļām. Izstādē redzamajās rotās tās ieguvušas mūsdienīgu pielietojumu. Dekoratīvo pērlīšu ziedu pirmsākumi meklējami Vācijā jau 13. gadsimtā un Francijas galmos, kur no sīkpērlītēm tika veidoti apjomīgi ziedu pušķi un dekorēti svinību galdi, galma zāles, baznīcas, bēru vainagi.
Jaunās izstādes lieliski papildinās mākslinieces Laimas Bakānes pērļošanas tehnikā tapušie tekstilmākslas darbi, kas pilī būs apskatāmi vēl līdz 2.maijam, bet 16. aprīlī aicinām uz tikšanos un meistarklasi ar pašu mākslinieci Laimu Bakāni!
Aicinām nākt un sajust īpašo Cesvaines pils auru un ieklausīties mākslas balsī!